Systemy ramowe to jeden ze sposobów zabudowy balkonu, stosowany do pomieszczeń, które nie wymagają ogrzewania, a także do wykonania wewnętrznych drzwi lub ścianek działowych. Tego typu zabudowy balkonów stosowane są zarówno w przypadku wielorodzinnych bloków mieszkalnych, jak i pojedynczych balkonów. Doskonale sprawdzają się także do zabudowy loggii i balkonów wysuniętych. W ostatnim czasie, system przesuwny znajduje coraz szersze zastosowanie także w budownictwie indywidualnym. Domki jednorodzinne posiadają często dużą powierzchnię tarasów i balkonów, które w naszym klimacie wymagają odpowiedniej osłony przed wiatrem, śniegiem i deszczem, aby mogły być w pełni eksploatowane.

System ramowy to: segmenty przesuwne i stałe, ścian i okien ze szkła i aluminium doskonale nadające się do wykonywania zabudów balkonów, tarasów i loggii. Jest przeznaczony do budowy konstrukcji osłonowych na zewnątrz oraz do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Segmenty przesuwne

Z systemu lekkich drzwi i okien przesuwnych wykonuje się m.in.: zabudowy balkonów, tarasów i werand; drzwi i ścianki przesuwne we wnętrzach; okienka podawcze (przesuwne w poziomie i pionie), zabudowy garderób i wnęk. Duża sztywność profili pozwala budować elementy nawet powyżej 3 m wysokości.

Ścianki, konstrukcje stałe i zadaszenia

Szeroki asortyment profili o różnym poziomie wytrzymałości pozwala na budowę konstrukcji nośnych (ścianki i zadaszenia) o zróżnicowanej rozpiętości. System ramowy pozwala na konstruowanie zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych lekkich ścianek wg dowolnego projektu.

Okna stałe i uchylne

Okna stałe i uchylne mogą być z powodzeniem montowane w przygotowaną uprzednio konstrukcję. Można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, są nowym rozwiązaniem przy docieplaniu hal przemysłowych.

Ramowa zabudowa balkonu nie tylko podnosi poziom estetyczny elewacji budynku, ale doskonale wpisuje się również w bieżące trendy architektoniczne. Zabudowany balkon to nowa jakość mieszkania, a łatwość obsługi, szybki montaż, trwała i wytrzymała konstrukcja to tylko niektóre, z wielu zalet tego typu rozwiązań. System ten umożliwia wykonanie przeszklenia opartego na istniejącej barierze balkonu.

System ramowy do zabudowy balkonów składa się z elementów stałych i ruchomych. Dzięki temu, może być wykorzystywany do różnego rodzaju konstrukcji, a Klienci mogą indywidualnie decydować o jego wyglądzie i funkcjonalności. Duża sztywność profili pozwala budować przesuwne elementy nawet do trzech metrów wysokości. Ramowe zabudowy balkonów to systemy, które doskonale izolują od deszczu i wiatru, a jednocześnie nie pozbawiają nas możliwości wentylacji zabudowanej przestrzeni.

Zalety systemu ramowego:

Opracowany z myślą o lekkiej i osłonowej zabudowie balkonów, system ramowy, może być stosowany zarówno do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i też do kompleksowych realizacji.

Zapoznaj się z prezentowanymi na naszej stronie wybranymi realizacjami i zobacz jak wykonujemy powierzone nam zabudowy balkonów.

 

Budowa

Zabudowa systemu ramowego składa się z:

W konstrukcji okien przesuwnych wyróżnia się profil pionowy i poziomy.

Pionowe to:

DSC_0233Profil poziomy przy zabudowach standardowych stosuje się jako górny i dolny. Wyposażony w uszczelkę szczoteczkową oraz łożyska toczne. Łożyska toczne mocuje się po obu końcach dolnego profilu w taki sposób, który uniemożliwia ich przesunięcie się. Profil górny wyposażony w uszczelkę szczotkową, może być użyty też jako poprzeczka w drzwiach i oknach przesuwnych. W zabudowach standartowych listwą końcową uszczelniającą i zarazem zamykająca całość zabudowy przesuwnej jest ceownik.

przekroj

Okna stałe

Podstawowym profilem konstrukcyjnym jest profil okienny przykręcany do poprzednio zbudowanej konstrukcji nośnej.

Wypełnienia

W standardowym wykonaniu konstrukcja systemu zezwala na stosowanie wypełnień do okien zarówno stałych jak i przesuwnych. Stosować można wypełnienia od 4 do 8 mm grubości dobierając odpowiednio uszczelki lub wstawiając wypełnienie bezpośrednio w otwarcie profilu.